Nieuwe Rapportage API: direct inzicht in je cijfers

Om software met elkaar te koppelen, bieden wij de Moneybird API aan. Hieraan hebben wij een nieuw onderdeel toegevoegd: de Rapportage API. Met de Rapportage API kan je eenvoudig geautomatiseerd rapportages opvragen: van resultatenrekening tot cashflowanalyses, en van kosten per project tot omzet per klant. Waar je al eerder handmatig rapporten kon exporteren vanuit de webomgeving, kan je deze inzichten nu direct en gestructureerd ophalen via de API.

Voor wie is deze API bedoeld? #

De Rapportage API is bedoeld voor softwareontwikkelaars en bedrijven die hun tools willen uitbreiden met financiële inzichten uit Moneybird.

Of je nu dashboards bouwt, periodieke rapportages automatiseert of boekhouddata wilt analyseren in een BI-tool: deze API maakt het eenvoudig om realtime financiële informatie op te vragen en te verwerken in je eigen applicatie.

Voor accountants en adviseurs biedt dit bovendien een krachtig middel om klantinzicht te automatiseren: zo kunnen rapportages automatisch worden bijgewerkt, zonder dat er nog exportbestanden hoeven te worden ingelezen.

Welke data is inzichtelijk? #

De meeste rapporten die je in je administratie onder Rapporten vindt, zijn nu beschikbaar via de API. Denk hierbij aan onder andere:

  • De resultatenrekening (winst & verlies)
  • De balans
  • Het btw-rapport
  • Kasstroomoverzichten
  • Omzet per contact of project
  • Kosten per contact of project
  • En meer specialistische rapporten zoals grootboekoverzichten en abonnementenrapportages

Alle data is op te vragen in gestructureerde JSON of XML-vorm, zodat je deze gemakkelijk kan integreren met andere software. Het enige wat je hoeft te doen is een API-token aanmaken in je eigen Moneybird omgeving. Bekijk de uitgebreide developer documentatie (opent in nieuw tabblad) voor alle details over hoe de Rapportage API werkt.

MCP #

Naast dat je kan integreren via traditionele softwarekoppelingen, hebben we de Rapportage API ook beschikbaar gemaakt in de Moneybird MCP-server. Hierdoor kan je via tools als Cursor of Claude ook chatten met je rapporten. Zo kan je simpel vragen: “Heb ik vorige maand winst gemaakt?” en zal je daar een concreet antwoord op krijgen, gebaseerd op de financiële feiten uit je administratie. 

Verder lezen?

Misschien vind je dit ook interessant.